Carpe Diem to szeroko znane łacińskie zawołanie – „używaj dnia„. Wpisane w system poglądów swego twórcy – Horacego – oznacza postawę życiową wyrażającą się w intensywnym, codziennym dążeniu do szczęścia i satysfakcji, ale niekoniecznie każe swemu wyznawcy brać pod uwagę dobro inne niż jego własne. Oderwane od swego rodowodu i odczytywane niejako na przekór pierwotnym znaczeniom nie przestaje jednak wskazywać na umiejętność korzystania przez człowieka z potencjału chwili obecnej.


Koncety:

FESTIWAL ORGANY – SOLO I KAMERALNIE 2021.
W dniach 4, 9 i 11 listopada odbył się Festiwal „Organy – Solo i kameralnie”. Dowiedz się więcej …

JESIENNE DNI MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ W ARCHIKATEDRZE ŁÓDZKIEJ – 2020.
W dniach 13, 15, 20, 22, 27 i 29 października odbyły się Jesienne Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Dowiedz się więcej …

WIOSENNY DZIEŃ MUZYKI ORGANOWEJ W ARCHIKATEDRZE ŁÓDZKIEJ – 9 CZERWCA 2020 R.
Od wielu lat co roku organizowaliśmy dwa cykle koncertów w Archikatedrze – wiosenny oraz jesienny. W tym roku koronawirus pokrzyżował plany i zmuszeni byliśmy odwołać Wiosenne dni muzyki organowej i kameralnej. Jednak nie poddaliśmy się i przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe wydarzenie – koncert w wersji online dostępny tutaj. Dowiedz się więcej o koncercie ...

WIOSENNE DNI MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ W ARCHIKATEDRZE ŁÓDZKIEJ – 2020.
Szanowni Melomani, Sympatycy Wiosennych i jesiennych dni muzyki organowej i kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej.
W związku z panującą pandemią i wynikającymi z tego ograniczeniami w organizacji wydarzeń kulturalnych, informujemy, że wiosenna sesja 4 koncertów planowana w miesiącu maju nie odbędzie się. Mamy natomiast nadzieję, że jesienną edycję będziemy mogli zrealizować dla Państwa w miesiącu październiku. Wówczas chcielibyśmy zaprosić na 6 spotkań muzycznych.

JESIENNE DNI MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ W ARCHIKATEDRZE ŁÓDZKIEJ – 2019.
W dniach 15, 17, 22 i 24 października odbyły się Jesienne Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Dowiedz się więcej …


Wydarzenia:

SPOTKANIE Z MARIANEM TURSKIM.
Zgodnie z obietnicą po wakacyjnej przerwie wracamy do Państwa z Antywirusowymi autorskimi spotkaniami w sieci.
We środę, 15 września 2021 roku, o godz. 20.00 rozpoczynamy 4. edycję naszego programu. Tematem pierwszego spotkania będzie książka autorstwa Mariana Turskiego XI nie bądź obojętny.
Rozmawiać będą red. Marek Zając i prof. Adam Bodnar

ZAPOWIEDŹ JESIENNYCH WYDARZEŃ.
Szanowni Państwo
Zakończyliśmy 3. edycję ANTYWIRUSOWYCH AUTORSKICH SPOTKAŃ W SIECI.
Od czerwca 2020 r. zrealizowaliśmy dla Państwa 24 programy.
Dziękujemy za aktywny udział w ich realizacji.
Mamy nadzieję spotkać się z Internautkami i Internautami po wakacjach, we wrześniu.
Prosimy śledzić nasz profil na Fb. Będziemy informować o szczegółach.
Dziękujemy również Urzędowi Miasta Łodzi za wsparcie finansowe naszego projektu, a także wydawnictwom za miłą i sprawną współpracę.

Życzymy udanych wakacji.


SPOTKANIE Z MACIEJEM JARKOWCEM.
We środę, 16 czerwca 2021 roku o godz. 20.00 zapraszamy na kolejne dodatkowe Antywirusowe autorskie spotkanie w sieci, będące suplementem do trzeciej edycji naszego programu.
Będzie to ostatnia przedwakacyjna, literacka rozmowa.
Gościem Marka Zająca będzie Maciej Jarkowiec – z wykształcenia filolog norweski. Kilka lat spędził w USA, gdzie pracował m.in. na kutrach rybackich, budowach oraz farmach, a także w ogrodach, hotelach i knajpach. Od 2015 roku jest związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor książki Powrócę jako Piorun. Krótka historia Dzikiego Zachodu (2018). Czytaj więcej ...

Skip to content