SPOTKANIE Z DOMINIKĄ DUDEK i BOGDANEM DE BARBARO

Zapraszamy Państwa na drugi program z cyklu ANTYWIRUSOWE AUTORSKIE SPOTKANIA W SIECI.

Tym razem jednorazowa zmiana terminu – z tradycyjnej środy na piątkowy wieczór8 października 2021 roku, o godz. 20.00.

Gośćmi red. Marka Zająca będą prof. Dominika Dudek i prof. Bogdan de Barbaro, którzy wraz z Piotrem Żakiem napisali książkę pt. Sztuka obsługi życia.

Autorzy starają się odpowiedzieć na istotne pytania, trapiące współczesnego człowieka: dlaczego sens znika z naszego życia i jak go odnaleźć? Mierzymy się z wielkimi zagadnieniami współczesności, ale czy poświęcamy wystarczająco dużo uwagi problemom, z którymi musimy się borykać na co dzień?

Prof. Dominika Dudek i prof. Bogdan de Barbaro w rozmowie z Piotrem Żakiem koncentrują się na tym, co głęboko dotyka nas wszystkich. Dyskutują o źródłach problemów w rodzinie, intymności w czasach internetowego ekshibicjonizmu, o życiu w nieustannym stresie – oraz o innych zagrożeniach, ale także nadziejach. Ona, otwarta na przemiany nowoczesności, patrzy na życie z bardziej praktycznego punktu widzenia, z kolei on odwołuje się do tradycji i zastanawia nad sensem galopujących zmian. Czy w coraz bardziej płynnych czasach zagrożone są stałe wartości? Czy uzasadniony jest strach przed przyszłością? Jak wygląda portret Polaka początku trzeciej dekady XXI wieku? Czemu rozmawianie z psem lub kotem jest takie ważne? I dlaczego tych dwoje psychiatrów nie patrzy na wszystko w ten sam sposób?

Prof. Dominika Dudek – polska lekarka psychiatra, profesor nauk medycznych, kierownik Katedry Psychiatrii i Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalistka w zakresie psychiatrii klinicznej, zaburzeń depresyjnych oraz choroby dwubiegunowej; od 2013 redaktor naczelna czasopisma „Psychiatria Polska”, prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego na lata 2022–2025.

Prof. Bogdan de Barbaro – polski lekarz psychiatra i terapeuta, profesor nauk medycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube, na profilu Fb Fundacji.

Skip to content