We środę, 30 listopada 2022 roku, o godz. 20.00 zapraszamy na program w ramach cyklu Autorskie spotkania w sieci.

Gościem Marka Zająca będą Ewa Woydyłło – Osiatyńska i Martyna Harland – autorki książki Ukoić siebie. Czyli jak oswoić lęk i traumę

O KSIĄŻCE

Trauma boli, przeraża, paraliżuje. Ale jest droga, która prowadzi do ukojenia.

Nosimy w sobie traumy i głęboko ukryte lęki. To właśnie przez nie wciąż rozpamiętujemy bolesne sytuacje, tworzymy czarne scenariusze, a przed snem zmagamy się z natłokiem myśli.

Nie zawsze źródłem traumy jest wielka katastrofa. Często prowadzą do niej codzienne niepowodzenia, o których dawno już nie pamiętamy, ale ciało i psychika wciąż je przechowują.

Jak więc rozpoznać traumę? Kiedy się zaczyna? Czy da się oswoić lęk? Czy mimo trudnych doświadczeń w przeszłości można zacząć oddychać pełną piersią i z nadzieją patrzeć w przyszłość? I najważniejsze – czy mimo wszystko można być szczęśliwym?

Na te i na inne pytania Martyny Harland odpowiada wybitna psycholożka i psychoterapeutka, dr Ewa Woydyłło. 

Twoje życie zależy przede wszystkim od Ciebie. Ta książka pomoże Ci zrozumieć przeszłość, ukoić teraźniejszość i otworzyć się na przyszłość.

„Trauma jest jak niezagojona rana. Mówi się często, że czas leczy rany. Czy można mu pomóc? Ta książka jest właśnie o tym… „Grażyna Torbicka

O AUTORKACH

EWA WOYDYŁŁO – OSIATYŃSKA – doktor psychologii i terapeuta uzależnień.

Autorka książek m.in.: Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień, Zaproszenie do życia, Podnieś głowę: Buty szczęścia, Sekrety kobiet, My – rodzice dorosłych dzieci, W zgodzie ze sobą, Rak duszy, O alkoholizmie, Poprawka z matury.

Spopularyzowała w Polsce leczenie oparte na modelu Minnesota[2], bazującym na filozofii Anonimowych Alkoholików.

Wykształcenie psychologiczne zdobyła w Antioch University w Los Angeles, doktorat z psychologii zyskała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Od 1987 związana z Ośrodkiem Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracuje w Fundacji im. Stefana Batorego, gdzie koordynuje Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom. W latach 1990–2002 prowadziła wykłady i zajęcia ze studentami na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Warszawskim, Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Działa w Fundacji ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Od 1965 związana ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich, a od 1987 – z Polskim Towarzystwem Psychologicznym.

MARTYNA HARLAND – Psycholog, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie SWPS, a także Warszawskiej Akademii Filmowej. Zajmuje się tematyką emocji i inteligencji emocjonalnej oraz psychologią pozytywną. Prowadzi badania nad filmoterapią – wpływem filmów na rozwój, samoświadomości oraz lepsze rozumienie emocji.

Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną w magazynie „Sens”, gdzie rozmawia o aktualnych premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Współpracuje, jako dziennikarka z Gazetą Wyborczą Magazynem Świątecznym. Tworzy cykl filmowy „Filmoterapia z Sensem” w Kinotece.

Pracuje jako dziennikarka kulturalna w TVP, gdzie łączy zainteresowanie kulturą z pasją psychologiczną. Tworzyła programy: „Kocham Kino” TVP2 z Grażyną Torbicką (program skończył się w marcu 2016 r.) czy program publicystyczny „Hala Odlotów” z Katarzyną Janowską (skończył się w styczniu 2016 r.) oraz „Niedziela z” TVP Kultura. Członkini Stowarzyszenia Kobiet Filmowców.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube i na profilu Fb Fundacji.



Skip to content