We środę, 27 kwietnia 2022 roku, o godz. 20.00 gościem Antywirusowych autorskich spotkań w sieci będzie Jacek Wakar – autor książki Pierwsze życie Marka Kondrata.

Rozmowę poprowadzi red. Marek Zając.

Jacek Wakar, autor bestsellerowej książki o Januszu Gajosie „Przyczajony geniusz” rozmawia z kolegami aktorami i reżyserami o Marku Kondracie. Rozmowy skrzą się od anegdot z planów filmowych i teatralnych garderób.

„Bardzo żałuję jego decyzji o rezygnacji z aktorstwa, ale chyba potrafię go zrozumieć. Gadaliśmy kiedyś, i Marek, smutny, mówi do mnie: „Andrzej, ja tak bardzo marzę, żeby jakiś reżyser mnie zrugał. Tymczasem przychodzę na plan i wszyscy mnie tylko poklepują po ramieniu. Powtarzają, że wspaniale, właśnie o to chodziło. Gdyby powiedział, że do dupy, fatalnie, jeszcze bym z siebie coś wykrzesał, a tak?”.”
Andrzej Grabowski

„Marek jest gejzerem żartów na planie. Zwierzał się, że u Krzysztofa Kieślowskiego przy filmie „Bez końca” nie mógł wytrzymać, bo wszystko było tak strasznie na serio. Marek ma uczulenie na – jak sam mówi – „powagę i namaszczenie” podczas realizacji filmu. Takie myślenie nas łączy, ponieważ uważam, że kręcenie filmów w porównaniu z innymi poważnymi zawodami jak lekarz czy nauczyciel jest niepoważne.””
Juliusz Machulski

„Jest świetny w każdym calu. Świetny jako człowiek, kompan, jako dusza, jako aktor.”
Janusz Majewski

„Marek ma coś takiego w sobie, co chciałoby się mieć w domu.”
Kazimierz Kutz

„Marek jest dla polskiego kina, polskiego teatru, ale też w ogóle dla polskiej kultury postacią szczególną.”
Daniel Olbrychski

„Udało mu się spełnić sen o niezależności. To jest sen bardzo wielu aktorów, ale zwykle nie przechodzi w realność.”
Olaf Lubaszenko

„Chyba znudził się aktorstwem, widząc, że w Polsce już niczego więcej nie może osiągnąć. Teraz po prostu chce sobie pożyć.”
Renata Dancewicz

Jacek Wakar – polski krytyk teatralny, dziennikarz, szef redakcji kultury w Polskiej Agencji Prasowej. Stały współpracownik TVP Kultura, portalu Onet.pl oraz miesięcznika „Teatr”.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube, na profilu Fb Fundacji.

Skip to content