We środę, 17 listopada 2022 roku, o godz. 20.00 zapraszamy na program w ramach cyklu Autorskie spotkania w sieci.

Gościem Marka Zająca będzie Maciej Kozłowski – współautor książki 

Projekt Tatry. Jak ocalić ludzi, naturę oraz przyszłość

O KSIĄŻCE

Każdego roku Tatry odwiedzają miliony turystów. Lubimy myśleć o naszych górach jako o ostoi dziewiczej natury i lokalnych tradycji. Tymczasem od lat powstają kolejne banery przysłaniające tatrzańskie szczyty, a wieczorne informacje straszą historiami o kolejkach pod Giewontem i oszołomionych niedźwiedziach. 

Jak ocalić Tatry i ich naturę, aby móc nadal cieszyć się ich pięknem? Projekt Tatry – to prowadzone z góralską swadą rozmowy wokół Podhala. Opowieści o sile i tajemnicach przyrody przeplatają się z historią regionu oraz rozwoju jednej z najmocniejszych marek wśród polskich obiektów ochrony przyrody – Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Autorzy docierają do specjalistów od m.in. niedźwiedzi, medycyny górskiej, wspinaczki. Ich rozmowy z wyjątkowymi osobami gór układają się w niosący nadzieję wielogłos, dający wiarę w regeneracyjny potencjał natury i ludzi. Nasze Tatry mogą być lepsze.

KRÓTKI BIOGRAM

Maciej Kozłowski, rocznik 80, wychował się w Andrychowie, kulturoznawca (Uniwersytet Wrocławski, praca na temat budowania tożsamości na podstawie autobiografii Franka Zappy i Milesa Daviesa). 

Po studiach związany z krakowską niezależną sceną muzyczną (10000 szelek, Bubble Pie, Bad Light District). Zaliczył start-up, kolektywnego bloga, a od 2007 zawodowo zajmował się redakcją i komunikacją firmową (custom publishing). 

W 2018 roku skupił się na pisaniu książek non-fiction o tematyce z pogranicza natury, kultury i przemian społecznych (wydawca Znak Horyzont). Od dawna zwolennik powrotu do przyrody, od niedawna entuzjasta dialogu oraz innowacji społecznych z tym powrotem związanych.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube i na profilu Fb Fundacji.
Skip to content