Rok 2023 nabrał już rozpędu, a więc zgodnie z obietnicą zapraszamy Państwa na 7. edycję naszego czytelniczego projektu, jakim są Autorskie Spotkania w Sieci.

Przed nami siedem programów z propozycjami książkowymi, które – naszym zdaniem – są godne uwagi. 

I jak zwykle gośćmi redaktora Marka Zająca będą ich autorki i autorzy.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 1 lutego br. (środa), godz. 20.

Gościem red. Marka Zająca będzie – Patryk Galewski, a inspiracją do rozmowy będzie jego książka KUCHNIA NA PEŁNEJ PETARDZIE.

Kim jest autor?

Patryk Galewski był bandytą. Teraz jest szefem kuchni, szczęśliwym mężem i ojcem. Wszystko co mu się w życiu udało osiągnąć zawdzięcza księdzu Janowi Kaczkowskiemu.

Jego przemiany z pozoru nic nie zapowiadało. Patryk miał kryminalną przeszłość: był złodziejem, nieobce były mu również wszelkiego rodzaju używki. Ale los sprawił, że otrzymał drugą szansę, której sam się nie spodziewał… 

Życie mężczyzny zmieniło się, gdy „za karę” został wysłany do Puckiego Hospicjum, w którym poznał księdza Jana Kaczkowskiego. W książce Kuchnia na pełnej petardzie, która niedawno miała premierę, Patryk pisze: 

„Poznałem Johnny’ego – tak na niego mówiliśmy – w pewnym sensie za karę. Trafiłem do hospicjum z wyrokiem sądu, który zdecydował, że muszę popracować przez jakiś czas na cele społeczne. Powiem szczerze: gdyby nie ksiądz Kaczkowski, pewnie nigdy nie wyszedłbym na prostą”.

Tak pisze o Patryku Galewskim „VIVA” w dziale Niezwykłe historie, w numerze z grudnia 2022 r.

Marek Zając  – polski dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce religijnej i społecznej, sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, przewodniczący Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, dyrektor stacji telewizyjnej Polsat Rodzina.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube i na profilu Fb Fundacji.

Skip to content