Przez półtorej dekady we współpracy ze wspaniałymi ludźmi – artystami, pisarzami, dziennikarzami, lekarzami, nauczycielami oraz niezwykle oddanymi wolontariuszami – udało się zorganizować wiele wydarzeń dla mieszkańców naszego miasta – Łodzi – oraz dla całego regionu.

Do najważniejszych działań, realizowanych w dziedzinie kultury, zaliczyć należy: Wiosenne i jesienne dni muzyki organowej i kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej, a także Katedralne Wieczory Muzyczne, Zaduszki Jazzowe oraz Koncert Kolęd.

Inną formą aktywności kulturalnej były autorskie spotkania, m. in. z takimi postaciami, jak: Władysław Bartoszewski, ks. Adam Boniecki, Janina Ochojska, Marek Zając, Marek Kamiński, Zdzisław Bolanowski, Jerzy Wiśniewski.

Fundacja miała również przyjemność i zaszczyt współtworzyć wiele wydarzeń kulturalnych na rzecz środowiska łódzkiej adwokatury.

Drugim, niezależnym nurtem działalności, związanym z profilaktyką zdrowotną, była organizacja dziesięciu edycji Meetingu na rzecz walki z rakiem piersi i szyjki macicy. W ramach tego przedsięwzięcia w konferencjach wzięło udział ponad dwa tysiące maturzystek z Łodzi i regionu; mogły one wysłuchać prelekcji i wykładów, wygłaszanych przez najlepszych lekarzy – specjalistów w dziedzinie onkologii. Z bezpłatnych badaniach profilaktycznych piersi skorzystało blisko tysiąc kobiet.

Ostatnim działaniem o charakterze kulturalnym, realizowanym w związku z panującą pandemią koronawirusa, stały się Antywirusowe autorskie spotkania w sieci. Projekt ten jest formą kontynuacji wieczorów literackich, wcześniej organizowanych przez Fundację.

WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM TWÓROM, WSPÓŁTWÓRCOM TYCH WYDARZEŃ, WOLONTARIUSZOM, ŁODZIANOM, KTÓRYM NASZA PRACA BYŁA DEDYKOWANA, SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

DZIĘKUJĘ TEŻ WSZYSTKIM INSTYTUCJOM, PRZEDIĘBIORSTWOM, I OSOBOM ZAPRZYJAXNIONYM Z FUNACJĄ, KTÓRE FINASOWAŁY LUB WSPÓŁFINANSOWAŁY TWORZENIE WSPOMINANYCH WYDARZEŃ.

Mimo trudnych czasów, w których przyszło nam dziś działać, otwieramy się na kolejne lata pracy, mając nadzieję na wiele interesujących spotkań – twarzą w twarz.

W najbliższym czasie – z okazji jubileuszu – zostanie udostępniona strona internetowa fundacji w nowej odsłonie.

Kłaniam się wszystkim jubileuszowo

Joanna Przybył
Prezes Fundacji

Skip to content