We środę, 24 marca 2021 roku, o godz. 20.00 zapraszamy na program w ramach cyklu Antywirusowe autorskie spotkania w sieci. Gościem Marka Zająca będzie Marek Kęskrawiec – autor książki Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych.

Pisarz, specjalizujący się w dziennikarstwie śledczym, stara się dociec, kim jest ugandyjski ksiądz, który w XXI wieku gromadzi tłumy, uzdrawia, wskrzesza umarłych. Co z tego jest prawdą? Kim jest mężczyzna o niespotykanych umiejętnościach? Czy w obecnych czasach rzeczywiście dzieją się rzeczy wymykające się naszemu rozumowi? Relacje zawarte w tej książce otwierają drzwi do zupełnie innego świata.

Marek Kęskrawiec – dziennikarz związany z Newsweek Polska, TVN, Tygodnikiem Powszechnym i Dziennikiem Polskim, pięciokrotnie nominowany w konkursie Grand Press, dwukrotnie w nim nagrodzony (2002 i 2003). W 2010 roku za książkę Czwarty pożar Teheranu zdobył nagrodę im. Beaty Pawlak, przyznawaną najlepszym tekstom traktującym o innych religiach, kulturach i cywilizacjach.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube, na profilu Fb Fundacji, a także na profilu Fb – Łódź pełna kultury.

PROJEKT DOFINANSOWANY JEST
PRZEZ URZĄD MIASTA ŁODZI

Skip to content