Szanowni Państwo,

We środę, 10 marca 2021 roku, o godzinie 20.00 proponujemy kolejny program realizowany w ramach projektu Antywirusowe autorskie spotkania w sieci.

Gościem Marka Zająca będzie pani Beata Biały – autorka książki zatytułowanej OSIECKA. Tego o mnie nie wiecie.

W publikacji tej znadziemy wywiady z przyjaciółmi Agnieszki Osieckiej, ukazujace niezwykły obraz zagadkowej osobowości tej oryginalnej artystki. Opowiadają o niej m.in.: Olga Lipińska, Hanna Bakuła, Maryla Rodowicz, Krystyna Janda, Magda Czapińska, Urszula Dudziak, Ewa Błaszczyk, Manuela Gretkowska, Katarzyna Gaertner, a także Daniel Olbrychski, Stan Borys, Jerzy Satanowski, Janusz Anderman i Jerzy Satanowski. Każda z tych osób kreśli w swej wypowiedzi subiektywny portret genialnej przyjaciółki.

Z rozmów o Osieckiej wyłania się postać pełna sprzeczności: zarazem delikatna i okrutna, namiętna i nieczuła, bujająca w obłokach i usposobiona realistycznie, radosna i popadająca w stany depresyjne. Każdy z przyjaciół zapamiętał ją trochę inaczej. Dla każdego miała nieco inną twarz: „Była jak lustro, w którym odbija się świat ze wszystkimi jego barwami i emocjami. Kiedy po jej śmierci to lustro rozpadło się na tysiące kawałeczków, każdy z nas zachował swój kawałek i widzi Agnieszkę w taki sposób, w jaki sam postrzega świat. Każdy z nas opowie inną historię”.

Beata Biały – dziennikarka, psycholożka, autorka bestsellerowych książek: Osiecka. Tego o mnie nie wiecie, Krzysztof Baranowski. Spowiedź kapitana i Hazardziści. Gra o życie.

PROJEKT DOFINANSOWANY JEST
PRZEZ URZĄD MIASTA ŁODZI

Skip to content