Rok 2022 nabrał już rozpędu, a więc zgodnie z obietnicą zapraszamy Państwa na 5. edycję naszego czytelniczego projektu, jakim są Antywirusowe autorskie spotkania w sieci.

Tradycyjnie będziemy spotykać się w Internecie w środowe wieczory.

Jednak pierwsze spotkanie odbędzie się WYJĄTKOWO we czwartek, 17 lutego 2022 r. o godzinie 20.00

Gośćmi red. Marka Zająca będą: abp. Grzegorz Ryś oraz red. Piotr Sikora, a tematem ich rozmowy będzie książka Czy Kościół ma sens?

Zawiera ona niezwykle ciekawy wywiad, przeprowadzony przez Piotra Sikorę z abp. Grzegorzem Rysiem. Podczas tej rozmowy ksiądz arcybiskup:

– odpowiada na pytania i zarzuty, najczęściej stawiane dzisiejszemu Kościołowi w Polsce;
– analizuje obecną sytuację, odwołując się do Pisma Świętego i chrześcijańskiej tradycji, a także korzystając z licznych wypowiedzi papieży oraz dokumentów soborowych;
– opowiada, jak na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat zmieniały się –mentalność i procedury kościelne;
–  mówi, jaką rolę odgrywa watykańska Kongregacja ds. Biskupów;
– przedstawia też zasady postępowania i prewencji w przypadku przestępstw seksualnych.

Przy każdym z poruszonych zagadnień abp. Grzegorz Ryś podaje liczne przykłady z życia Kościoła i własnej posługi duszpasterskiej, co sprawia, że jego przekaz dobrze przemawia do czytelnika.

Abp. Grzegorz Ryś – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany nauk humanistycznych, specjalizujący się w historii Kościoła. W latach 2007–2011 rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, w latach 2011–2017 biskup pomocniczy krakowski; od 2017 arcybiskup metropolita łódzki, administrator apostolski diecezji kaliskiej w latach 2020–2021.

Piotr Sikora – teolog i filozof, publicysta, bloger, redaktor działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”. Doktor habilitowany, adiunkt w Katedrze Filozofii Boga i Religii w Akademii Ignatianum w Krakowie. Członek Krakowskiej Grupy Medytacji Chrześcijańskiej, związanej z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej przy klasztorze Benedyktynów w Lubiniu.

Marek Zając  – polski dziennikarz i publicysta, specjalizujący się w tematyce religijnej i społecznej. Sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, przewodniczący rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, dyrektor stacji telewizyjnej Polsat Rodzina.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube, na profilu Fb Fundacji.

Skip to content