Zapraszamy Państwa na drugi program z cyklu – Antywirusowe autorskie spotkania w sieci.

We środę 23 lutego 2022 roku, o godz. 20.00 gośćmi Marka Zająca będą Maciej Kronenberg i Krzysztof Olkusz wraz ze swoją książką Przewodnik po filmowej Łodzi.

Dwóch autorów, blisko 400 stron, a na nich około 250 tytułów filmów i seriali – około 300 miejsc na terenie Łodzi. Do tego około 250 zdjęć, w tym blisko sto werków i kadrów. Tak w telegraficznym skrócie można by opisać nowe wydanie Przewodnika po filmowej Łodzi.
Dekadę po pierwszym wydaniu oddajemy w ręce czytelników nową wersję – poprawioną i uzupełnioną zarówno o produkcje z ostatnich 11 lat, jak i o te starsze, w przypadku których z biegiem lat udało nam się potwierdzić ich łódzkie plenery. W książce zostały opisane tytuły klasyczne – dla Łodzi wręcz kanoniczne – Ziemia obiecana Andrzeja Wajdy, Vabank Juliusza Machulskiego, czy serial Daleko od szosy Zbigniewa Chmielewskiego, ale także te nowsze produkcje, jak Ida oraz Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego albo W ciemności Agnieszki Holland. Wstęp do książki, a także konsultacje merytoryczne zapewnił Mieczysław Kuźmicki, wieloletni dyrektor Muzeum Kinematografii.

Maciej Kronenberg – Prezes REGIO, łodzianin, doktor nauk o ziemi w dyscyplinie geografia (rozprawa doktorska pt. Wpływ zasobów dziedzictwa przemysłowego na atrakcyjność turystyczną miasta. Przykład Łodzi). Regionalista, autor książek o Łodzi i regionie łódzkim – m.in. 500 zagadek o Łodzi i regionie łódzkim, Zabytkowe przestrzenie Uniwersytetu Łódzkiego, Kanon krajoznawczy województwa łódzkiego, Przewodnik po filmowej Łodzi, Przewodnik filmowy po województwie łódzkim. Ekspert turystyki dziedzictwa przemysłowego i filmowego, współtwórca Szlaku Architektury Przemysłowej Łodzi, Szlaku Zabytków Techniki Łodzi, Łódzkiego Szlaku Dziedzictwa Filmowego oraz Szlaku Filmowe Łódzkie. Autor opracowania Potencjał turystyczny turystyki filmowej w województwie łódzkim, twórca filmowej aranżacji wnętrz hotelu Stare Kino Cinema Residence. Licencjonowany przewodnik po Łodzi i województwie łódzkim. Od kilkunastu lat członek organizacji społecznych, w ramach których uczestniczył w kampaniach, promujących zrównoważony transport oraz turystykę ekologiczną. Pszczelarz i niedzielny szachista.

Krzysztof Olkusz – Przewodnik po Łodzi, pilot wycieczek turystycznych, edukator kulturalny Łódź City Guide, Tour Guide.Spotkanie będzie transmitowane na kanale

Spotkanie będzie transmitowane na kanale:
YouTube i na profilu FB Fundacji

Skip to content