W środę, 06 grudnia 2023 roku, o godz. 20.00 zapraszamy na program w ramach cyklu Autorskie spotkania w sieci.

Gościem Marka Zająca będzie Sylwester Warzyński – autorka książki Życie w kulturze wyczerpania

O KSIĄŻCE

To książka o człowieku Zachodu? 

O kimś, kto na przełomie wieków doświadcza pewnego rodzaju znużenia, zmęczenia? Kogo codzienność naznaczona zostaje wszechobecnym ?zużyciem?, brakiem drogowskazów, podważeniem wszelkich dotychczasowych oczywistości? 

To książka o kimś, kto w imię ostatecznie mglistych i nieokreślonych emancypacyjnych projektów opuszcza swój dom, bo – tak mu się przynajmniej wydaje – dawno już przestał być jego domem? 

To rzecz o tym, że ów człowiek porzuca głębsze myślenie, tak naturalną dla człowieka refleksję, że staje się niezwykle pragmatyczny, doraźny, obojętny na prawdę, że przestaje liczyć się z rzeczywistością i zaczyna tworzyć zupełnie nowe światy, że rozmiłowuje się w nieokreśloności, że zdaje się tylko na swoje rozumienia, że przestaje odczuwać jakąkolwiek powinność?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

O AUTORZE

ks. Sylwester Warzyński ksiądz katolicki, dr filozofii, studia doktorancie na UKSW w Warszawie, były długoletni dyrektor Wydziału Duszpasterskiego i rzecznik Kurii Bydgoskiej, adiunkt na Wydziale Filozofii UKW w Bydgoszczy, członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, autor książek: Porzucony świat. Postmodernizm Nietzschego, Heideggera i DerridyŻycie w kulturze wyczerpania. Studium filozoficzne, współautor książki: Zrozumieć cierpienie? Wokół myśli Jana Pawła II i pytań o przyszłość chrześcijaństwa.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube i na profilu Fb Fundacji.

Skip to content