SPOTKANIE Z BOGUSŁAWEM CHRABOTĄ

We środę, 10 listopada 2021 roku, o godz. 20.00 gościem Antywirusowych autorskich spotkań w sieci będzie Bogusław Chrabota – autor książki Influenza magna. U progów wieczności

Rozmowę poprowadzi red. Marek Zajac.

Książka Bogusława Chraboty symbolicznie odnosi się do naszych apokaliptycznych czasów, w których ludzkość stoi przed globalnymi wyzwaniami rewolucji energetycznej i motoryzacyjnej oraz przed pandemią i socjalno-kulturowymi przemianami. Autor nie bez powodu umieścił akcję swojej powieści w epoce upadku monarchii europejskich – nasz „upadek” jest wszakże również naszą wielką szansą.

Artur Becker, pisarz, eseista, tłumacz.

Schyłek belle époque w Europie. W tle okrucieństwa I wojny światowej i przerażająca epidemia hiszpanki, a na pierwszym planie barwne postacie wiedeńskiej bohemy z początku XX wieku – m.in: Egon Schiele, Gustav Klimt, Ludwig Wittgenstein, Sigmund Freud, Georg Trakl – których losy były kształtowane przez burzliwe wydarzenia tamtych czasów. Biograficzne wątki wybitnych artystów stały się kanwą, na której autor osnuł swoją opowieść. Jej obrazowy i sugestywny język wprowadza czytelnika w mroczny świat, stojący u progu wielkich przemian. To niezwykle aktualny utwór, silnie przemawiający szczególnie dziś, gdy świat zmaga się ze swoją wersją zarazy, a współczesne wartości i kondycja człowieka zostają wystawione na próbę.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Bogusław Tadeusz Chrabota – polski prawnik i politolog, dziennikarz telewizyjny i prasowy, a także publicysta i pisarz; od 2013 redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”.Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube, na profilu Fb Fundacji.

Skip to content